Saç Rengi Nasıl Açılır ?

0
1275

Saçlarımız güzelliğimizi etkileyen en önemli bölgelerimizden bir tanesidir. Bütün kadınlar güzel ve bakımlı saçlara sahip olmak isterler. Bunun için de saçları üzerinde sürekli değişime ihtiyaç duyarlar. Açık renk saça sahip kadınlar çoğu zaman saçlarını koyu renge boyatırken koyu renge sahip olanlar ise saçlarını açık renklere boyatırlar. Ancak bilindiği üzere saç boyaları saçları yakar ve yıpratır. Bir süre sonra saçta dökülmeler meydana gelmeye başlar. Ama saçımızı boyatmadan da saçın rengini açmak mümkündür. Üstelik evde yapabileceğimiz doğal yöntemler ile. Şimdi evde kolaylıkla uygulayabileceğimiz birkaç saç rengi açma yöntemini burada sizler ile paylaşacağız.

Uygulama 1 :

1 Tatlı kaşığı ezilmiş tarçın, bir yemek kaşığı kadar bal, 2 yemek kaşığı sirke ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı kullanılarak bir karışım hazırlanır. Saçlar nemlendirilerek bu karışımdan saça sürülür ve bir tarak yardımı ile saçlar taranarak karışımın sacın her yerine dağılması sağlanır. Başa bir bone takılarak bir gece boyunca saçta bekletilir. Ertesi gün saçlar yıkanır.

Uygulama 2 :

Papatyanın saç rengi açma konusundaki etkisi hemen herkes tarafından bilinir. 1 adet sallama papatya çayı yada 1 yemek kaşığı kadar yaş veya kuru papatya bir miktar suda kaynatılarak demlenir. Saçlar bu çay ile günde birkaç kez yıkanır. Şampuanlayıp durulamadan yarım saat kadar beklenir ve sonra durulanır.

Uygulama 3 :

Kaynamış suya ravent bitkisi atılır ve bir süre demlenmeye bırakılır. Daha sonrasında bu karışımdan oluşan su ile saçlar yıkanır.

Uygulama 4 :

Bir kâsede bir tatlı kaşığı karbonat ile bir miktar su karıştırılır.  Haftada bir kez bu karışım saçlara sürülür. Aynı zamanda karbonat saçı toksinlerden arındırmaya ve temizlemeye yardımcıdır. Ancak bu karışımı haftada bir defadan daha fazla kullanmak saçın nemini kaybetmesine ve kurumasına neden olur.

Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here