Saç Mezoterapisi

0
959

Saç dökülmesini engellemek ve saç olmayan bölgelerde saçın gelmesini sağlamak amacıyla kullanılan bir tedavi yöntemidir. Saçın ihtiyacı olan vitamin ve aminoasit karışımlarının ince uçlu iğnelerle saç derisine enjekte edilmesi tedavisine saç mezoterapisi denilir. Bu yöntem son zamanlarda sık sık yapılan ve yüksek oranda pozitif sonuç alınan tedavi şeklidir. Bu yöntem saç dökülmesini durdurur, saç köklerini besler, ince telleri sacları kalınlaştırır ve yeniden gelen saç telleri kalındır, saçların canlı ve parlak görünmesini sağlar.

Saç mezoterapisi kimlere uygulanır?

Saç mezoterapisi hiçbir sakıncası olmaksızın her yaş grubuna uygulanan tedavi yöntemidir. Ağrısı ve yan etkisi olmadığından dolayı güvenle uygulanmaktadır. Saç mezoterapi tedavisi seansları kişiden kişiye değişiklik gösterir. Tedaviye başlanmadan önce kişinin saç tipi araştırılır ve bu konuda analiz yapılır. Analizin ardından kaç seans tedavi uygulanacağına karar verilir. Haftada bir ya da en fazla üç defa uygulanabilir. Seans yaklaşık 45 dakika sürer. Kadın ve erkek ayırımı yapmaksızın her kişide uygulanması mümkündür.

Saç mezoterapisi kelleşme sorunu ile karşı karşıya kalmış kişilerin saç derisine gerekli vitamin ve mineraller enjekte edilerek saç dökülmesi önlenir. Saç mezoterapisi saç tedavisinin yanı sıra hücre metabolizmasını hızlandırır, kan dolaşımını hızlandırır ve hücre metabolizmasını hızlandırır.  Saç mezoterapisi yönteminde ince uçlu iğneler saç derisinin 2-3 cm altına uygulanarak vitamin, mineral ve antioksidanlar enjekte edilir ve dokuyu kuvvetlendirir

Saç mezoterapisinin saça faydaları oldukça fazladır. Saçın ömrünü uzatır, saçtaki oluşan kepekleri yok eder, saclar daha hacimli ve kuvvetli olur, saç tellerini kalınlaştırır, saçın beyazlamasını erteler.

Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here