Saç Düzleştirme Yöntemleri

0
1737

Düz saç tipi hemen her yüz şekline sorunsuzca yakışan ve en kullanışlı saç tipidir. Kıvırcık saç yapısına sahip olanlar kuaförlerde ve güzellik merkezlerinde bu saç tiplerine çeşitli çözümler arıyor ve çeşitli uygulamalar yaptırıyor. Bu uygulamaların birçoğu maliyeti düşük olması açısından kimyasal ürünler kullanılarak yapılıyor. Durum böyle olunca da kullanılan ürünler ilerde ciddi anlamda saç dökülmesine ve saç derisinin zarar görmesine neden oluyor.

Günümüzde saçlara düz bir form kazandırmak için piyasada çok fazla saç düzleştirici ürün bulunuyor. Ancak ne kadar kaliteli olursa olsun bu ürünlerde ısı saça direkt temas ettiği için saçımızı yakıyor ve bu da zamanla saçlarımızın parlaklığını kaybetmesine ve cansız bir görünüm almasına neden oluyor. Bu nedenle de saç düzleştirme işlemi için çözümü çok uzaklarda aramamıza gerek yok. Evimizde bulunan malzemeler ile saçlarımızı kolaylıkla düzleştirebiliriz.

Örneğin; Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun lahana ile saç düzleştirme küründen faydalanabiliriz. 2 su bardağı suyun içerisine 3 adet lahana yaprağı atarak 15 dakika kaynatılarak ve ılıdıktan sonra temiz saça uygulanabilen bu kürü 10 dakika kadar saçımızda bekleterek daha sonrasında sadece su ile temizleyerek yapacağımız bu uygulama saçlarımızı düzleştirme konusunda oldukça etkili bir yöntemdir. Su dolu bir kaba birkaç damla sirkesi damlatarak ve banyodan çıkmadan bu su ile saçlarımızı yıkayarak da düz saçlar elde etmemiz mümkün.

Sütün de saç düzleştirme ve nemlendirme konusundaki faydaları herkes tarafından bilinmektedir. Sütün içeriğindeki proteinler aynı zamanda saçın kabarmasını da önler. Süt ile saçımızı düzleştirmek için 1,5 su bardağı süt ile 1,5 su bardağı suyu karıştırarak bu karışımı bir sprey şişesine koyun ve saçlarınızı taramaya başlamadan önce saçınızın tamamıma bu karışımdan sıkın. En az yarım saat bu karışımı saçınızın iyice emmesini bekleyin ve daha sonra saçlarınızı yıkayın. Daha sonrasında şampuan ve saç bakım kremi ile saçlarınızı temizleyip çıkın. Elde ettiğiniz sonuca kendiniz bile inanamayacaksınız.

Kereviz yaprakları da saç düzleştirme konusunda oldukça etkilidir ve saçların sağlıklı ve hızlı uzamasında büyük rol oynar.

Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here