Örümcek Ağı Estetiği

0
743

Birçok kişinin yaşı ilerledikçe yüzünde çizgiler oluşmaya, göz altları torbalanmaya ve yüz şekli ovale dönmeye başlamaktadır. Bunu ameliyat ile çözenlerin yanı sıra cerrahi operasyondan çekinen kişilerin sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. İşte tam da burada ameliyatsız bir şeklide estetik sağlayan örümcek ağı tedavisi devreye girmektedir. Doğanın dayanıklılık ve esneklik mekanizmalarının en üstün örneklerinden birini sergileyen örümcek ağından ismini alan bu uygulama son yıllarda büyük bir yükselme göstermektedir. Ağın organik yapısını inceleyen uzmanlar,insanoğluna fayda sağlayacak özellikleri tespit ederek, ARGE çalışmalarından sonra kliniklerde bu estetiği uygulamaya başlamışlardır.

Örümcek ağı estetiği temelinde, zamanla azalan kolajen miktarının yeniden vücut tarafından üretilmesini sağlamak yatmaktadır. Bunun için estetik cerrahide kullanılan polidiaksaon ipler ve bu ipleri cilt altına örümcek ağı gibi ören ince uçlu iğneler kulanılmaktadır. Böylece ameliyatsız bir şekilde yüz gerdirme yapılabilmektedir. Uygulanan bölge için güçlü bir lifting etkisi de yapan uygulamanın vücuda hiçbir yan etkisi de tespit edilmemiştir. Herhangi bir kesik veya ağrının hissedilmediği bir uygulama şeklidir. Vücudun anında biyolojik fibroplast, kolajen ve elastin üretmeye başlayarak tepki verdiği bu uygulama ile cilt canlanır, toplanır ve gerilir. Uygulanan yerin hızlı bir şekilde kendini topladığı, şişlik ve morluklara yol açmayan ve sosyal hayattan koparmayan bir uygulama olarak tercih sebebini artırmaktdır.

Estetik, asıl etkisini yaklaşık üç ay sonra göstermeye başlamakta ve üç yıla kadar deformeyi engellemektedir. Maske ve kremi sayesinde de olumlu sonuçlar üst seviyeye çıkarılabilmektedir. Kullanılacak ip sayısı vücuttaki deforme oranı ve yaşa göre değişikmektedir. Genç yaşlarda daha az kullanılırken, ileriki yaşlarda bu sayı artış göstermektedir.

Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here