Lazer Epilasyon Nedir ?

0
946

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulma yollarından bir tanesi olan lazer epilasyon son dönemlerde sadece dünyada değil Türkiye’de de en çok tercih edilen güzellik uygulamalarından bir tanesidir.

Güzellik ve estetik merkezlerinde yapılan bu uygulama ile kıl kökleri lazer ışınları yardımı ile yakılır ve tüylerin yeniden çıkması önlenmiş olur. Tüm cilt tiplerine uygun olan bu uygulamada koyu tenli olanların açık tenli olanlara sonuç alma oranı daha düşüktür. Çünkü koyu renge sahip ciltler lazer ışınlarını absorbe ederek elde edilecek etkiyi düşürebilirler. Lazer uygulanırken ışınlar kıl köklerini yakarken derimizde hissedilir derecede bir yanma etkisi yapar. Genital bölge diğer uzuvlara göre biraz daha hassas bir yapıda olduğu için bu bölgeye uygulama yapılırken acı hissedilebilir. Bunun önüne geçmek ve acıyı en aza indirmek için lokal anastezik etki yapan kremler kullanılabilir.

Lazer epilasyon uygulaması yapacak olan kişinin bu alandaki uzmanlığından da yeterince emin olmamız gerekmektedir. Çünkü yeterli derecede bilgi ve becerisi olmayanlar cildimizde ciddi yanıklar oluşmasına sebebiyet verebilirler. Lazer epilasyonda kullanılan ışın teknolojisi sadece kıl köklerini hedef alır ve bu nedenle de sağlığımız açısından herhangi bir zararı yoktur.

Uygulamanın belli bir süresi yoktur. Uygulama yapılacak bölgenin durumuna göre seans süreleri değişkendir. İşlem sonrasında vücudun hassasiyet durumuna göre hafif bir pembelik veya yanma hissi oluşabilir. Bu olası bir durumdur. Ortalama yarım saat sonra vücut normal haline döner.

Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here