IPL Lazer Epilasyon

0
1243

IPL lazer epilasyon tekniğinin diğer lazer epilasyondan farkı lazer epilasyonda ışınların doğrudan, IPL lazer epilasyonda ise yayılarak çevre dokulara da yayılmasıdır. Bu ışınların saçılma özelliği ile IPL lazer epilasyonun diğer lazer epilasyon yöntemlerine göre çok daha etkili, olduğunu söylemek mümkündür. Lazer epilasyonda tek bir dalga boyu kullanılır. IPL lazer epilasyon tekniğinde ise farklı dalga boyları kullanılır. Bu yönüyle de IPL lazer epilasyon tekniği ile birçok cilt rahatsızlığı tedavi edilebilir. IPL cihazları ile sivilce ve akne tedavisi, kırışıklık tedavisi, lekeler, çatlak tedavisi ve kılcal damar tedavisi gibi çeşitli dermatolojik sorunlar tedavi edilebilir.

Buradan da anlaşılacağı üzere IPL cihazları sadece epilasyon alanında kullanılmamaktadır. IPL birçok uzman tarafından sadece estetikte kullanılan basit bir cihaz olarak değil ciddi tıbbi bir cihaz olarak değerlendirilmektedir. Bu nedenledir ki İngiltere’de IPL cihazı ile yapılacak olan tedaviler doktorlar ve estetisyenler tarafından yapılmaktadır. İrlanda’da yapılan IPL tedavileri ise devlet tarafından kurulmuş resmi bir kurum tarafından denetlenmektedir. Amerika’da IPL tedavisi yapacak olan yerlerin alanında uzman bir hekim bulundurma zorunluluğu vardır.

Görüldüğü üzere IPL cihazları etkili olduğu kadarda tehlikeli olabilir. Bu nedenle IPL tedavilerinin mutlaka alanında uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Yanlış yapılan IPL lazer epilasyon uygulamaları vücutta ciddi yanıkların oluşmasına neden olabilir. O yüzden IPL lazer epilasyon yaptırmak için mutlaka klinik yada hasta haneleri tercih etmek gerekir.

Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here