Güneş Lekesi Tedavisi Nedir?

0
1345

Yaz mevsimi geldiğinde özellikle hanımların bronzlaşmak için aldıkları güneş ışınları maalesef cilde olumsuz etki bırakıyor. Cilde zarar veren güneş ışınları artık zamanla lekelerin tedavi edilmesini de zorlaştırıyor. Özellikle korunmayan ve direk güneşe maruz kalan ciltler daha çok hasar görüyor ve tedavisi daha zor olan çiller haline geliyor.

Günümüzde güneş lekesi tedavilerinden bazıları şunlardır;

Mezolift; ince iğnelerle deri altına vitamin ve minerallerin enjekte edilmesidir. Cansız nemsiz kuru ve solgun bir cilt için en iyi yöntemdir. Enjekte edilen mineral ve vitaminler cildin görünümüne renk katacaktır. Bu tedavide sonucun uzun süre etkili kalabilmesi için cildi güneşten korumak en öncelikli etkendir. Bu tedavide mikrodermabrazyon, alüminyum oksitten oluşan küçük yapıdaki kristal parçaların cilde püskürtülmesi ile yapılır. Bu püskürtülen tanecikler ölü deri ile beraber vakum yöntemi ile cilt yüzeyinden arındırılıyor. Deride oluşan lekeler zamanla yok oluyor.

Mezoterapi; aslında leke tedavisinde en önemli madde cildi yüzeysel değil de içten tedavi etmektir ve leke sorununu tamamen ortadan kaldırabilmektir. Mezoterapi yönteminde de zengin mineral ve vitaminlerle cildin daha parlak ve sağlıklı görünmesi sağlanıyor. Mezoterapi yüz, boyun ve dekolte bölgesi gibi yerlerde uygulanılmakta. İnce kırışıklar ve deformasyonlar cansız görünüm ve lekelenmiş bölgelerde oldukça iyi sonuçlar elde edilmekte. Bu durumda cildinizi onaran bu yöntem lekenizin derinliğini azaltırken cilt kalitenizi artırarak cildinizi güzelleştiriyor.

İşte bu yöntemlerde bütün doktorların önerdiği en önemli nokta yukarıda da belirttiğimiz gibi yüzümüzü güneş ışınlarından korumak ve güneşe çıkmadan yarım saat önce en az 50 faktörlük güneş koruyucuyu cildimize uygulamak gerekir ki yüzümüze ve diğer güneş gören yerlerimize güneş ışınlarının verdiği zararı en aza indirelim.

Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here