Göz Altı Işık Dolgusu

0
1171

Göz çevresindeki çökme, morluk ve kırışıklıklar yaşlı bir görünüme sebep olur, ayrıca kişiyi yorgun gösterir. Göz çevresi sorunları göz altındaki yağ yastıklarının (fatpad) hacminin kaybolmasıyla bağlantılı olarak ortaya çıkmaktadır. Göz altında çökme, morluk, kırışıklık, kahverengi halka gibi sorunların çözümünde göz altı dolgusu uygulanabilir bir yöntemdir. Hyaluronik asit içerikli dolguların akışkanlığı yüksek olduğu için gözaltı ışık dolgusu yönteminde kullanılması uygun bir maddedir. Hyaluronik asit, vücudumuz da hali hazırda bulunur. Göz altı ışık dolgusu yapılırken diğer maddelerin alerjik reaksiyon, komplikasyon riskleri yüksektir bu yüzden Hyaluronik asit kullanılması öngörülür.

12 yaş altı çocuklar, gebeler, emziren anneler, dolgu maddesine karşı aşırı duyarlılık gösteren kişilerin yaptırması uygun değildir. Göz çevresinde uçuk enfeksiyonu bulunuyorsa göz altı ışık dolgusu yapılamaz. Hastanın uygulama yapılacak olan bölgesi öncelikle Solisyon yardımı ile temizlenir. İşlem sırasında ağrı ve acı hissini yok etmek için lokal anestezi uygulanır. Sonrasında kapalı uçlu kanüllerle enjeksiyon yapılarak hacım artırılır. İşlemden hemen sonra etkisini gösterdiği savunulsa da İstenen sonuç için 3 hafta uygun bir süreçtir. Göz altı ışığı dolgusu yöntemini tercih ederek tedavi olmak isteyen hastalara bu uygulamanın 15 dakika süren bir işlem olduğu belirtilmektedir.

Günlük hayatı etkilemez 1-1,5 yıl süreyle kalıcılığa sahiptir. İşlem sonrası ilk 24 saat makyaj yapılmaması gerekir. İlk 3 gün banyo, duş solaryum, hamam yasak olan unsurlar arasındadır. C Vitamini, ekinezya, yüksek oranlı şeker, kafein, yeşil çay, sarımsak, sodyum, E vitamini, Ginseng, alkol, sigara, aspirin gibi gıda ve maddelerin tüketiminden ilk 3 gün uzak durulmalıdır.

Göz altı ışığı dolgusu belirtilen aralıklarda tekrarlanarak uygulanması halinde daha sağlıklı bir cilde sahip olmak mümkündür.

Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here