Fokuslu Ultrason Nedir?

0
1275

Cilt gençleştirme konusunda teknoloji son derece ilerlemiş durumdadır. Her geçen gün estetik operasyonlarla ilgili yeni ve büyük adımlar atılmaktadır. Geçmiş yıllara nazaran daha fazla geliştirilmiş donanımlara sahip yüz gerdirme yöntemleri bulunmaktadır. Fokuslu ultrason da bahsedilen bu yeni gelişmelerden biridir.

Fokuslu ultrason; ameliyatsız yüz germe operasyonundan sadece biridir. Tedavi şekli, ses dalgaları kullanılarak yüz germe cilt toparlama yöntemi şeklindedir. Fokuslu ultrason, odaklanmış ses dalgaları olarak adlandırılmaktadır. Bu dalgalar cildin en alt tabakalarına kadar iner ve ciltte sıkılaşmasını ve toparlanmasını sağlar. Bunun yanı sıra cildin sadece alt tabaksında değil aynı zamanda orta ve üst tabakalarında bulunan kollajen sentezini uyarır ve cildin gençleşmesini sağlar.

Fokuslu Ultrason Hangi Bölgelerde İşe Yarar?

Fokuslu ultrason sayesinde cildinizdeki bazı bölgelerdeki sorunları yok etmeniz mümkün. Yanak sarkmalarında, ağız köşelerinin aşağı düşmesinde, kaşlardaki düşüklükte, çene çizgisinin kaybında, çene bölgesindeki sarkma ve gevşeklikte oldukça etkili bir yöntemdir.

Fokuslu ultrason ameliyatsız bir yöntem olduğu için, kişi kısa süre zarfı içinde eski yaşamına geri dönebilmektedir. Uygulama yaklaşık bir saat süren bir tedavi şeklindedir. Bu da sizin cildinize bakım için ayırdığınız zaman ile hemen hemen aynı. Tedavi süresi ciltte bulunan sorunların yoğunluğuna göre değişebilmektedir. Ancak yine de çok uzun süreli bir süreç değildir.

Fokuslu Ultrason İçin Belli Bir Yaş Aralığı Var Mıdır?

Fokuslu ultrason her ne kadar ameliyatsız bir tedavi şekli olsa da yine de her yaş grubuna yapılmamaktadır. Yaş sınırlamasından ziyade ciltte bulunan deformasyon şekline ve yoğunluğuna bağlı olarak tedavi uygulanmaktadır. Ama genel olarak tavsiye edilen yaş 30 yaşından sonraki hastalar için idealdir. Ciltteki deformasyonun çokluğuna bağlı olarak toparlayıcı etki de artmaktadır.

Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here