Dudak Silikonu

0
2556

Geçmişten bu yana dudaklar dişiliğin, seksi bir görünümün ve cazibenin göstergesidir ve bu algı hiç değişmemiştir. Doğuştan sebeplerle ya da çevresel etmenlerden kaynaklı olarak dudaklar ince olabilir bunun için kadın erkek cinsiyet fark etmeksizin dudaklarına dolgu ya da silikon yaptırma ihtiyacı hissedilebilir.

Dudak silikonu 3 şekilde sınıflandırılır. Geçici dudak dolguları, kalıcı dudak dolguları ve kalıcı dudak implantı olarak tercihe ve cildin durumuna göre uygulanabilmektedir.

Cilt, zamanla su üretimini yapamaz hale gelir bundan en çok dudaklarımız etkilenir. Cilt üzerinde dudaklar en önemli ve en hassas bölgelerimizdir. 2018 yılına ait verilere göre % 90 oranında tercih edilen silikon çeşidi dudakların geçici olarak dolgunlaştırılmasıdır.

Dudak hareketli olduğu için, kaslardan oluştuğu için ve mukoza ürettiği için dudak için özel olarak tasarlanmış olan dolgulardan faydalanmak gereklidir.

Kalıcı dudak silikonları da piyasa üzerinde bulunmaktadır bunlardan biri de Permalipdir. Tek parça silikon içerikli bir üründür. Kalıcı dudak estetikleri sonucu 5 gün içinde normal hayata dönmek ancak mümkün olacaktır. 5 gün süre ile antibiyotik kullanılmalı ve dikişlerin gerilmemesi için ağız fazla oynatılmamalıdır. Lokal anestezi yolu ile yapılan kalıcı dudak dolgusu ileride istenmemesi halin de yine lokal anestezik bir yolla çıkarılabilir.

Dudağa yağ enjeksiyonu, dudak için dermofrat gref uygulaması, dudak mukozasını ilerletme gibi çeşitli yollarla da kalıcı dudak silikonu yapılabilmektedir. Kalıcı dudak silikonu uygulamasından yaklaşık 3 hafta sonrası dudak egzersizlerine başlanmalıdır. Günde 5 kere ağız açıp kapatma, kuvvetli olarak gülme gibi basit küçük egzersizlerdir. 4 hafta bu egzersizlere devam etmek gerekmektedir. Kalıcı dudak silikonun riskleri yok denecek oranda azdır. 30 dakika süren bir işlemdir.

Kalıcı da olsa geçici de olsa öncelikli olanın sağlık olduğu unutulmamalıdır.

Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here