Dudak Estetiği

0
1251

Dudakların kalınlaştırılması ve derin çizgilerin düzeltilmesi için kişinin tercihi sonucu, kendi yağ dokusu ya da geçici hazır dolgular kullanılarak yapılan bir estetik çeşidi olduğunu söylemek mümkündür. Cildin su tutma kapasitesinin düşmesi, yaşa ve zamana bağlı fonksiyonlarla ilgili olabilir ya da doğuştan kişinin dudakları ince olabilir ve bu durum psikolojik olarak olumsuz etki yaratabilir. Bunun çözümü dudak estetiği ile mümkündür.

15 dakika sürecek bu işlem öncesi lokal anestezik kremler kullanılır, ardından çok ince bir iğne ile uygulanacak bölgenin cilt altına hyaluronik asit prepatı deriye enjekte edilmek sureti ile işlem yapılmaktadır. Operasyon sonrasında hastanın cilt tipine bağlı olarak kızarıklıklar oluşabilir. Genelde ardı ardına 2 seans olarak uygulanması mümkündür, ancak ilk kez uygulanacaksa 2 ya da 3 hafta sonrasında tamamlama amaçlı bir seans daha uygulama gerektirebilmektedir. Hemen uygulama sonrası etki görülmekteyken; 1 yıl kadar kalıcı olduğunu belirlemek gerekir. 1 yıl sonun da uygulamayı tekrarlamak gerekmektedir, ayrıca uzman bir kişi tarafından yapılması ön görülür.

Yapay bir görünümün önüne geçmek için işlem yapılacak bölge cildin diğer bölgeleri ile orantılı olmalıdır. Dünyada en çok uygulanan estetik çeşidi dudak dolgusudur çünkü tarihlerden günümüze dudak olgusu hemen hemen aynı kalmıştır dolgun ve diri dudaklar hep gençliğin, sağlıklı bir yüzün ve çekiciliğin seksi bir görünümün sembolü olarak kabul görmüştür. Basit, hızlı ve güvenli bir uygulama olması dudak dolgusu yaptırmak isteyen kişiler için cazip gelmiştir.

Kimse güzelleşmek için günlerce hastanede yatmak milyonlarca servet ödemek, cerrahi müdahalelere maruz kalmak istemez bunun için dudak estetiği kaçınılmaz fırsattır.  Ayrıca estetik dudak estetiği ameliyatla da yapılması mümkün olan bir uygulamadır. Tek farkı; kalıcılığı daha uzun süren bir operasyondur.

Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here