Dudak Büyütme

0
1153

Dudaklar doğuştan ince bir yapıya sahip olabilir. Güzellik algısına göre ince dudaklar yerine dolgun dudakların daha çekici ve estetik olduğu varsayılan bir kanıdır.

Dudak büyütmenin ameliyatlı, ameliyatsız ve doğal olan birçok yolu mümkündür. Doğal ve bitkisel malzemeler kullanılarak hazırlanan maskeler geçici de olsa pratik çözümler arasındadır.

Dudak dolgunlaştırmak için nane yağı en kolay ve ulaşılabilir çözümler arasındadır. Dudaklara sürülen nane yağı sonrası kısa süreli bir yanma etkisi görülebilir ama etkili olduğu bilinmektedir. Doğal dolgunlaştırma yollarından bir diğeri ise tarçın yağıdır. Dudaklara masaj yaparak uygulanır, kısa süreli hissizlik görülebilir ama bu durum kişiyi korkutmamalıdır. Balında dudakları ölü hücrelerden arındırıp dolgunlaşmasını sağlamada etkili olduğu bir gerçektir.

Evde de dudaklarınızı büyütmek mümkündür. Hijyenik bir diş fırçası ile dudaklar fırçalanması halin de yine ölü derilerden arındırma işlemi yapılmış olacaktır.  Dudakların büyümesi için gülümseme ve öpücük egzersizleri yapılabilir. Bunlar kısa süre etkisi olan çözümlerdir. Ameliyat, dolgu, botoks gibi daha etkili yöntemlerle de dudak büyütme yapılabilir. Ayrıca piyasa üzerinde dudak dolgunlaştırıcı kapak aparatları da satılmaktadır. Dolgunluk sağlayıcı krem ve rujlar da kişiye kısa süreli ve anında etki sağlar.

Doğal yollarla hazırlanan kürler de bu etkiyi sağlar. Acı biber, karanfil yağı, yumurta maskesi ve bal ve tarçın yağı ile hazırlanabilmektedir. Dolgun ve kalın dudaklara sahip olmak isterken dudaklarını kaybetme kaygısı yaşamak istemeyenler bu yöntemlerle istedikleri çözüme ulaşabilirler. Dolgu ve botoks estetiği 15 dakika gibi kısa bir sürede 3-6 aylık etkiyi sağlamakta tercih edilen bir diğer yöntemdir. Uzman bir hekim tercihi ve hijyenik bir ortam da yapılması ön görülür. İşlem sonrası doktor uyarılarını dikkate almak sağlık açısından önemlidir.

Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here