Dolgun Kirpikler İçin Öneriler

0
1220

Kadınların en büyük güzellik sorunlarından bir tanesi de dolgun kirpiklere sahip olmamaktır. Bu nedenle birçoğumuz TV de gördüğümüz film yıldızlarına fazlaca özeniriz. Çünkü onların kirpikleri her zaman dikkat çekicidir. Peki, böyle kirpiklere sahip olmak sadece bir hayal midir? Elbette değil. Üstelik bunun için koca bir servet harcamaya da gerek yok.

Mükemmel görünen kirpiklere sahip olmak için şimdi sizlere vereceğimiz birkaç ipucu ile sahip olabilirsiniz. Makyaj yaparken rimel sürmeyi ihmal etmeyin. Rimel gözler üzerinde büyük bir etkiye sahip bir makyaj malzemesidir. Yalnız rimel seçerken dikkat etmemiz gereken nokta rimelimizin doğal malzemelerden üretilmiş olmasıdır.

Rimelimizin uzun süre kalıcı olmasını istiyorsak serin ve nemli olan bir yerde muhafaza etmemiz gerekir. Rimeli sürmeye başlamadan önce bir nemlendirici yardımı ile kirpiklerinizi silin ve daha sonra rimelinizi uygulayın. Kurumasını bekleyip rimelin üstünden bir kat daha geçin. Kirpik maşası adı verilen ve kirpikleri kıvırmak amacı ile üretilmiş bu mucize aletten mutlaka faydalanın. Maliyeti çok düşük olan bu maşa ile yapmanız gereken işlem çok basit. Kirpiklerinizi bu maşanın arasına sıkıştırıp birkaç saniye beklemeniz yeterli olacaktır. Rimel sürerken yaşanan en büyük sorunlardan bir tanesi kirpiklerin birbirine yapışmasıdır. Birbirine yapışan kirpikler hacimsiz bir görüntü oluşturabilir. Bu nedenle rimel uygulamasından sonra birbirine yapışan kirpiklerinizi mutlaka birbirinden ayırın. Bunun için de kirpik tarağı verilen üründen faydalanabilirsiniz. Kirpik fırçası aynı zamanda dökülmek üzere olan kirpiklerinizden kurtulmanızı sağlar.

Akşamları makyajınızı çıkartmadan yatmak kirpik dökülmelerine neden olur. Bu nedenle kirpiklerimize özenle bakmamız gerekmektedir. Eğer bunları yapabilecek kadar vaktim yok çok yoğun çalışıyorum diyorsanız son zamanlarda estetik dünyasının en çok tercih edilen uygulamalarından bir tanesi olan ipek kirpik uygulamasını tercih edebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde herhangi bir uygulama yapmadan dikkat çekici kirpiklere sahip olabilirsiniz. Üstelik bu uygulama çok maliyetli olmamakla birlikte 3 ay ile 5 ay süren bir kullanım süresine sahiptir. Ancak mevcut kirpiklerinize doğal bakımlar yaparak da kendi doğal kirpiklerimizi en etkin düzeyde kullanabilirsiniz. Özellikle badem yağı bu konuda etkili bir üründür.

Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here