Dermaterapi

0
1294

İnsanların daha genç görünme, esnek ve pürüzsüz bir cilde sahip olma beklentileri yıllarca devam edegelen bir süreçten ibarettir. Kozmetik dermotolojik birçok işlem de başvurulan çeşitli yöntemler arasında yer almaktadır. Medikal teknolojiler botoks, dolgu, kimyasal peeling, dolgu, lazer vb. gibi pek çok güzelleşme yöntemlerini kişilerin ilgisine sunmaktadır. İlk olarak 1997 de yapılan dermoterapi  de bu yöntemlerden sadece biridir.

Akne izlerinde, ince kırışıklıkları, cilt çatlaklarını yok etmede kullanılabilmektedir. Dermaterapi tedavisi ile cilt daha genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşurken eski elastikliğini de geri kazanır.

Bu işlemin uygulama aşamalarında silindir bir tambur üstüne ergonomik şekilde çizilmiş, derinlikleri 0.2 mm ile 2.5 mm arası boyutlardan oluşan çelik mikro iğnelerden oluşan tıbbi bir aletten yararlanılır. Cildin alt katmanlarına ulaşan mikro kanallar açılması sağlanır. Deriyi zedelemeden yapılan bir tedavi olmasının yanı sıra da cilt dostudur.

Dermoterapi tedavisi kollajen ve elastin sentezini arttırmaktadır. Tedavinin asıl amacı deri de yara bırakmadan yara varmış hissi verdirmektir ve deri içindeki büyüme faktörlerini ortaya çıkarmaktır böylece deri incelmeden kalınlık kazanmaktadır. Hassas ciltler dahil tüm cilt tiplerinde uygulanabilmektedir. Hasta işlem sonrası günlük yaşantıya geri dönmekte zorluk çekmez.  Günlük yaşantıda dermaterapi tedavisi sonrası güneş ışınları ciltte leke bırakmaz.

Dermoterapi tedavisi dünyada 150.000’ den fazla kişinin tercih ettiği bir estetik yoldur. En çok zorlanılan uygulama alanları göz çevresi, ağız çevresi, boyun ve el uzuvudur. Güzel ve genç görünen bir cilt herkesin hakkıdır.

Ciltler iklimlere ve yaşam koşullarına göre farklılık gösterirler. Zamanla hiyolüronik asidi kaybolan bir ciltte su kayıpları meydana gelir. Ciltte oluşan su kayıpları da zamanla derin çizgilere ve kırışıklıklara neden olur bunların da önüne geçmek için dermaterapi uygun bir tedavidir.

Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here